Akceptované platobné metódy:

 • bankovým prevodom na účet
 • platobnou kartou (CardPay)
 • úhradou cez TatraPay
 • dobierkou na pošte


 • Najčastejšie otázky

  Úvod Najčastejšie otázky

  Prečo je cena taká nizka ?

  (v porovnaní so spoločnosťou Microsoft a kvalitnou konkurenciou)

  Licencie ktoré predávame sú tzv. druhotné licencie, t.j. licencie ktoré už v minulosti boli raz nainštalované na iných zariadeniach a po skončení životného cyklu týchto zariadení boli odinštalované a odpredané ďalej na trh s druhotnými licenciami (chcem sa dozvedieť viac), ich ďalší predaj nám umožnila legislatíva na základe smernice európskeho parlamentu č. 2009/24/ES už od roku 2009, ktorá bola ďalej potvrdená a rozšírená rozhodnutim Súdneho dvora Európskej únie zo dna 3.7.2012. Ten potvrdil že obchodovanie s použitými softvérovými licenciami je na pôde EU legálne a rozšíril okruh aj o elektronickú formu distribúcie druhotných licencii (chcem sa dozvedieť ešte viac). Druhotná licencia má rovnaké parametre ako licencia nová, no za výrazne nižšiu obstarávaciu cenu. 

   

  Prečo je cena taká vysoká?

  (v porovnaní s vybranými zahraničnými stránkami a menej kvalitnou konkurenciou)

  Dôvodom je pôvod licencie, kde sa poväčšine jedná o tzv. developerské licencie (MSDN), resp. licencie určené pre akademickú obec (Dreamspark). Tieto licencie nie sú určené na predaj a napriek tomu, že na nainštalovaných zariadeniach fungujú, porušujú licenčné podmienky spoločnosti Microsoft. Ak je teda takáto licencia použitá v rozpore s licenčnými podmienkami (v domácnosti, alebo v podnikaní) jedná sa o nelegálny a nelicencovaný softvér. Navyše pri týchto licenciách hrozí ich deaktivácia, resp. ich možnosť znovu použitia pri preinštalácií zariadenia. To akú licenciu ste si zakúpili je možné overiť priamo na linke Microsoft. Prípadne po dohode a zaslaní produktového kľúča, vám vieme takúto licenciu overiť aj my.

  Naša spoločnosť predáva iba legálne, pravé licencie určené pre podniky, resp. domácnosti. V našom portfóliu nenájdete jedinú MSDN, alebo Dreamspark licenciu, aj keď sú tieto licencie k dispozícii za zlomok ceny. Typické pre tieto licencie je nízka cena (v prípade Windows 10) a v portfóliu Office 2019 Professional Plus za podozrivo nízku cenu, čo sú tzv. volume licencie, poväčšine najdrahšie Office licencie na trhu pri ich prvom predaji. Prevod licencie si tiež vyžaduje právny doklad a faktúru. Bez ktorej neprejde vaša spoločnosť žiadnym softvérovým auditom.

   

  Čo dostanem po zaplatení, aký je obsah balenia ?

  (platí pre druhotné elektronické licencie)

  V prípade elektronického dodania bude súčasťou dodávky
  • Elektronická licencia / Certifikát pravosti v súlade s právnymi predpismi EÚ
  • ISO súbor na stiahnutie (neobsahuje fyzické médium), príp. link na inštaláciu webu výrobcu softvéru
  • Doklad o nadobudnutí (faktúra)
  • Vyhlásenie k prevodu licencie

  Sú licencie trvalé, alebo sú na obmedzený čas ?

  (mimo produktu Office 365 Personal)

  Všetky nami ponúkané licencie sú s trvalou platnosťou bez časového obmedzenia. Právna úprava umožnuje re-predaj druhotných licencii len licenciam s trvalou platnosťou. Výnimkou je produkt Office 365 Personal, ktorý je nový a je aktívny na dobu jedného roka.


  Ako je distribuovaný softvér dodávaný spolu so zakúpenou licenciou v prípade elektronického dodania ?

  (Windows 10, Office všetky produkty)

  V prípade operačného systému Windows 10 je možné si k zákúpenej licencii stiahnuť z oficiálnej stránky Microsoft nástroj na tvorbu inštalačného média, kde si máte možnosť zvoliť si jazyk inštalácie a architektúru (32-bit/ 64-bit). Následne budete potrebovať prázdne inštalačné médium (DVD alebo USB kľúč), z ktorého vám nástroj vytvorí samotné inštalačné médium. 

   

  V prípade inštalácie Office ste opäť nasmerovaný na oficiálne stránky spoločnosti Microsoft, kde ste vyzvaní na zadanie, respektíve vytvorenie konta Microsoft. Po úspešnom prihlásení ste vyzvaní na zadanie produktového kľúča (zakúpeného u nás) a jazykovej mutácie Office podľa vašej preferencie. Následne sa vám do počítača stiahne malý inštalačný súbor s vaším unikátnym produktovým kľúčom, po jeho spustení už nasleduje samotná inštalácia bez daľšej interakcie, tá prebieha on-line a stiahne pri tom cca 3 GB dát z internetu. 

   

  Je možné ľubovoľne veľa krát preinštalovať počítač, resp. softvér ?

  (na jednom a tom istom PC)

  Operačný systém Windows, ako aj kancelársky balík Office je možné ľubovolne veľa krát preinstalovat na jednom počítači. Bez obmedzení.

  Prečo je to také lacne?

  Ďalšie informácie

  Platobné systémy

    
                          

  Copyright 2017 - 2024 © elektronickelicencie